Odbojka Srbija

EP KADETKINJA – OD BELORUSKINJA NI BOD

Na ranu koju su našim kadetkinjama u prvom kolu Evropskog prvenstva napravile Rumunke, u drugom su Beloruskinje sipale so. Novi poraz našeg tima, samo ovog puta i bez utešnog boda, u četiri seta, usledio je posle još jedne utakmice gde su imale neshvatljive padove. Opet su gubile poene u serijama, a da su iskoristile prednost koju su održavale u velikom delu prvog seta i njega rešili u svoju korist, kao što je trebalo, verovatno bi sve bilo daleko povoljnije. Ovako su posle toga utonule u sivilo, skoro da nisu postojale u drugom periodu, da bi se u nastavku malo prodrmale, odigrale kako treba, smanjile rezultat i najavile bolje trenutke. A onda kada je izjednačenje visilo u vazdudu, jed su vodile sa 13:11, a na kraju ga izgubile sa 25:16.

Dan pauze će im svakako dobro doći, pred meč sa Poljskom, kako bi analizirale ono što je do sada bilo (a nije očekivano), i kako bi napravile plan da napokon zaigraju onako kako znaju.