Liga nacija

VNL 20024. (Ž) – KONAČNO OSMESI

1. 6. 2024.

Posle četiri uzastopna poraza, kada je možda pretilo da se serija nastavi, odbojkašice Srbije zabeležile su pobedu. Savladale su u poslednje vreme uvek nezgodnu Kanadu (25:21, 26:24, 2125, 25:20), pokazale da njihova igra na turniru u Americi ide uzlaznom putanjom i da bi realno bilo da turnir u Arlingtonu završe sa još jednim trijumfom, nad Bugarskom (nedelja 03,00).

Kanađanke ove godine igraju dobro i ovaj poraz mogao bi da ih košta učešće na finalnom turniru, baš kao što je prošle godine u obrnutim ulogama neuspeh plavih protiv istog protivnika još na startu lige nacija u Antaliji, na kraju kumovao da one ne budu učesnice F8. Podmlađena selekcija Srbije brzo je zaboravila poraz najpre od Poljske, potom i Turske u vrlo kratkom vremenu su devojke uspele da se resetuju i pripreme za novi ispit, koje su uspešno položile Ako je jedna, već pominjana odluka Đovanija Gvidetija možda doprinela ishodu duela protiv Turkinja, onda je selektor Srbije i te kako “pogodio” u duelu u kom je njegov tim zabeležio drugu pobedu u Ligi nacija ove sezone. To se najpre odnosi na izmene kada su Vanja Bukilić i Mina Mijatović svoje epizodne uloge odigravale sjajno i beležile vrlo bitne poene u trećem i četvrtom setu. Posebna priča je Marija Miljević kojoj je ukazao šansu krajem trećeg i ostavio je u četvrtom setu, a ona mu je na konačno poverenje odgovorila ponovo odličnom organizacijom napada i dobrom igrom u odbrani. Raduje i igra Aleksandra Uzelac, koja se vraća u prepoznatljivu formu, Katarina Lazović je takođe bila raspoložena u napadu, Teodora Pušić u odbrani, mladi srednji blokiri Ana Malešević i Hena Kurtagić su takođe ugradile sebe u ovaj trijumf pa su se, uz ostale devojke, zasluženo radovale osvajanju novih bodova.