Aktuelnosti

SP ŽENE – PORAZ BEZ ZNAČAJA

Posle 22 uzastopna, lako i ubedljivo dobijena seta, najbolja srpska ženska selekcija je izgubila tri “tesno” od Japana. NagojaPoraz koji ništa bitno nije i ne bi trebalo da znači, jer su naše devojke još posle meča sa Nemicama osigurale plasman na “fajnal siks”, samo je bilo pitanje sa koje pozicije u grupi će to biti. Odgovor će biti poznat posle poslednjih utakmica, gde se plave dame sastaju sa Holandijom (četvrtak 9,10 časova). U reprizi finala prošlogodišnjeg Evropskog prvenstva, odlučiće se ko će biti pobednik F grupe.

Duel sa domaćinom počeo je tako što je pre prvog sudijskog zvižduka napravljena izmena gde je teren napustila Tijana Bošković.

TeamSerbiaduringnationalanthem– Prvo, želeo bih da naglasim da ovaj poraz nema nikakve veze sa njenim lodsustvom sa terena. jer smo ovu selekciju Japana morali da dobijemo i sa sastavom koji je bio na terenu. Mislim da smo bolji tim od njih i da smo igrali kako je trebalo, da bi se utakmica završila onako kako se završio prvi set. Pre svega nismo igrali pametno neke stvari koje smo se dogovorili, malo smo se gubili tokom meča kada je bio egal ili kada je Japan vodio. Videlo se da koncentracija u tim momentima nije postojala, da nismo radili ono što smo se dogovorili, gubili smo mnogo lakih poena… A pre svega nismo bili strpljivi. Jer, ako nam ne prođe prvi napad, praktično smo gubili taj poen. Mogli smo da izgubimo utakmicu sa 3:1, a da budemo zadovoljni. Međutim, sa ovom igrom to sigurno ne možemo biti. Što se Tijane Bošković tiče, osetila je na treningu još bol u predelu trbušnog mišića. Odradila je zagrevanje za ovaj meč, ali prilikom smečovanja se bol pojavio i nismo hteli ništa da rizikujemo – analizirao je selektor Zoran Terzić.

A pominjani prvi set bio je u većem delu nešto što je za odbojkaške udžbenike. U ritmu sa tribina koji je trebalo da nosi domaći tim, “plesale” su naše devojke. Borbene Japanke su u većini slučajeva samo bile nemi posmatrači, najčešće ilene Rašić i njenih bravura. Toliko lopti je palo u njihovo polje da, a da nisu uspele da odreaguju, da je to bilo zaprepašćujuće. Ali naša selekcija je igrala sjajno. A kada je set bio već izgubljen za njih (23:9), amlo su proigrale, i stigle nekako do 15 poena. To kao da je bila naznaka njihovog povratka u meč, što se i dogodilo. Osvojile su sva tri naredna seta istovetnim rezultatom, 25:23, bile koncentrisanije, igrale su bez straha, koji kao da se uvukao u redove do tada dominantnog tima. To je opet prouzrokovalo nervozu. Završnice su bile kao preslikane, pa se japanska publika, koje nije do kraja ispunila dvoranu, silno radovala uspehu svojih ljubimica, posle koga su ostale u igri za “fajnal siks”. Istini za volju, naš stručni štab je menjao, pokušao da nađe šestorku koja će imati rešenja, koja će “pronaći” igru iz prvog seta. Na povredu se požalila i Brankica Mihajlović, pa će se pred samu utakmicu sa Holandijom znati sa kakvim rasporedom snaga se ulazi u meč za prestiž.

– Lepo je igrati protiv Japana, u dobro ispunjenoj hali, pravoj atmosferi, ali se uvek susrećemo sa tim stilom igre koji često ume da pravi probleme. Mislim da nema razloga za bilo kakav strah posle ovog poraza, očekuje nas verujem jaka i lepa utakmica protiv Holandije, sa kojom mislim da smo po kvalitetu slični, a za koju mislim da ćemo se ipak i odmoriti. Mislim da smo sličnog kvaliteta i da će nam to poslužiti i kao dobra provera pred utakmice na fajnal siksu koji nas očekuje – rekla je posle meča Maja Ognjenović.

Desilo se šta se desilo, a ustvari se ništa nije desilo. Jedan poraz, više nego tesan, koji može da bude od velike koristi ako se izvuku pouke. A tek dolazi ono glavno.

najbitnije “stavke” ovog meča.

A pominjani prvi set bio je u većem delu nešto što je za odbojkaške udžbenike. U ritmu sa tribina koji je trebalo da nosi domaći tim, “plesale” su naše devojke. Borbene Japanke su u većini slučajeva samo bile nemi posmatrači. Toliko lopti je palo u njihovo polje da, a da nisu uspele da odreaguju, da je to bilo zaprepašćujuće. Ali naša selekcija je igrala sjajno. A kada je set bio već izgubljen za njih (23:9), amlo su proigrale, i stigle nekako do 15 poena. To kao da je bila naznaka njihovog povratka u meč, što se i dogodilo. Osvojile su sva tri naredna seta istovetnim rezultatom, 25:23, bile koncentrisanije, igrale su bez straha, koji kao da se uvukao u redove do tada dominantnog tima. To je opet prouzrokovalo nervozu. Završnice su bile kao preslikane, pa se japanska publika, koje nije do kraja ispunila dvoranu, silno radovala uspehu svojih ljubimica, posle koga su ostale u igri za “fajnal siks”. Istini za volju, naš stručni štab je menjao, pokušao da nađe šestorku koja će imati rešenja, koja će “pronaći” igru iz prvog seta. Na povredu se požalila i Brankica Mihajlović, pa će se pred samu utakmicu sa Holandijom znati sa kakvim rasporedom snaga se ulazi u meč za prestiž.